Fisicamente

di Roberto Renzetti

  1. First they arrest Moh’d Saleh, a Plastinian aged 23.  So far nothing is wrong with the picture!!     (Önce 23 yaşındaki filistinli Moh’d Saleh’i tutukluyorlar, Şu anda bunda yanlış bir şey yok gibi)
  • Then they pin Moh’d on the floor suspecting he had bombs attached to him.  Still nothing out of the ordinary?    Daha sonra Moh’d’un üzerinde bomba olma ihtimaline karşı onu hareket edemeyeceği şekilde yere yatırıyorlar. Hala anormal bir şey yok mu?)
  • They have him on the floor still, and they try to question a second Plastinian on the scence.  They seem to have definitly overpowerd him and have full control over the suitation.     (Onu hala yerde tutuyorlar ve ikinci bir Filistinliyi sorguluyorlar. Onu tamamen kontrol aldıkları ve duruma hakim oldukları görünüyor)
  • That’s not enough?  OK!! Now they have to strip him to make sure he doesn’t really have any bombs on him.  AS we can see he is almost naked on the floor, (at least they had the decency to keep his underwear on), he is obviously overpowerd and unarmed, there is no sign of a bomb or any resistant.  So what would a democratic country such as Isreal, a county which claims to respect human digintiy and life do??? Take him to prison??   ( Bu yeterli değilmi? Şimdi üzerinde bomba olmadığına emin olmak (!) için elbiselerini çıkarıyorlar. Yerde neredeyse tamamen çıplak olduğundan tamamne silahsız ve tepkisiz, üzerinde bomba olduğuna dair hic bir işaret yok. Peki İsrail gibi insan haklarına saygılı, demokratik (!) bir ülke ne yapar??? Onu tutuklar mı? )
  • The picture speaks for itself !?!    ( Resim herşeyi söylüyor !!!)

The least you can while sitting in the comfort of your home is forward this file to as many people as possible espically westerns so they can have a glimse of what Plastinians go through!!   (Sizler rahat evlerinizde oturuyorken bu katliamlar Filistin’de günlük hayatın bir parçası olmaya başaladı. Şimdi en azından bu dosyayı herkese gönderin, özellikle Batılı tanıdıklarınız varsa onlardan başlayın ki onlar da Filistin’de neler olduğu hakkında fikir sahibi olabilsinler….)

Rispondi

%d blogger hanno fatto clic su Mi Piace per questo: